از آغاز حيات بشر و وقوع اختلافات و منازعات بين انسانها، امر قضاوت و داوري ضرورت يافته و براي دقت و صحت در امر قضاوت، استفاده از علم و اطلاعات ساير افراد مطلع امري متداول بوده است.

به گواه تاريخ در ايران عهد باستان و بويژه در زمان ساسانيان در رفع مشكلات پيچيده قضايي از نظرات خبرگان استفاده مي شده و پس از ظهور دين مقدس اسلام نيز طبق فقه غني و دقيق اسلام در مواقع نياز براي قضاوت صحيح به نظر خبرگان و متخصصين مراجعه شده است.

با تصويب قانون "اصول محاكمات حقوقي" در سال 1290 و قانون "محاكم تجارت" در سال 1294، استفاده از نظرات اهل خبره در قوانين ايران تصريح شده است و با پيشرفت علم حقوق و امر قضا، بالاخره در سال 1317 شمسي قانون خاص كارشناسان رسمي دادگستري تصويب گرديد و كانون كارشناسان رسمي دادگستري بعنوان يك كانون وابسته به دادگستري در سال 1352 تشكيل شد و پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي با پيشنهاد شهيد مظلوم بهشتي(ره) قانون "استقلال كانون كارشناسان رسمي" به تصويب مجلس محترم شوراي اسلامي رسيد.

كانون كارشناسان رسمي دادگستري استان زنجان با همت پيسكسوتان و تلاش دلسوزان نماينده كانون در سال 84 در زنجان تشكيل گرديد كه اعضاء و موسس آن عبارت بودند از:

1 – ميرعمادالدين بزرگزاده

2 – جليل يوسفيه

3 – عبدالكريم تصادقي

4 – احمد شفقتيان

5 – عبداله تيموري

6 – محمدعلي داوودي

7 – ربابه مهانفر

8 – محمدعلي شهرآبادي

كانون كارشناسان رسمي دادگستري استان زنجان دوره اول فعاليت خود را با تعداد 30 نفر كارشناس آغاز كرد و در حال حاضر با حضور بيش از 164 نفر كارشناس در رشته هاي مختلف به خدمت صادقانه خود ادامه مي دهد.

وب سايت حاضر جهت معرفي كارشناسان رشته هاي مختلف به مراجع محترم و دستيابي آسان به آنان تهيه شده و مشخصات كامل كارشناسان به تفكيك رشته و صلاحيت و تخصص آنان درج شده است.

اميد است همكاران محترم كارشناس با اتكال به خداوند و بهره مندي از تخصص و توانايي هاي خود بتوانند در جهت كمك به رفع ابهامات در مسائل مختلف ياريگر و خدمتگزار صديق قضات و محاكم محترم قضايي باشند. انشاءا...

دسترسی به کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان زنجان

  • زنجان - مجتمع ادارات- انتهای خیابان فروردین- خیابان حر
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 3 - 33410962